JAK UCZYMY?

JAK UCZYMY?

Chcemy by każdy nasz kursant, miał równe szanse w poznaniu języka i nowych umiejętności. Dlatego stosujemy szereg metod i sposobów, które gwarantują nam wielopłaszczyznowy rozwój naszych słuchaczy. Bardzo ważne stało się dla nas tworzenie przestrzeni do nauki języka dla małych dzieci, przez to nasze metody odpowiadają potrzebom ale i możliwością rozwojowych dzieci.


Najmłodsi nasi uczniowie zaznajamiani są z językiem poprzez słuchanie prowadzącego, który komunikują się tylko w obcym języku. Wykorzystujemy szereg sposobów takich jak metoda naturalna, bezpośrednia, muzyczno-ruchowa. Przede wszystkim jednak pozwalamy dzieciom odkryć nowy język poprzez naukę i zabawę. To podczas niej najmłodsi automatycznie nabywają zdolności językowe przy okazji dobrze się bawiąc. O naszych metodach szerzej poczytać możecie w informatorze dostępnym w siedzibie szkoły.


Wśród dorosłych nauczanie idzie nam równie gładko. Już od pierwszych zajęć nawet na poziomie podstawowym lekcje prowadzone są niemal wyłącznie po angielsku. W nauczaniu stosujemy metodę komunikatywną, polegającą przede wszystkim na rozwijaniu umiejętności mówienia. Nie pomijamy jednak innych umiejętności językowych: słuchania, pisania oraz czytania. Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych podręczników głównie Oxford University Press, Nowa Era, Pearson, własnych programów autorskich oraz z licznych materiałów dodatkowych. Lekcje prowadzone głównie przez lektorów anglojęzycznych z Wielkiej Brytanii, Irlandii i Stanów Zjednoczonych pozwalają kursantowi zapoznać się z różnymi akcentami, a dodatkowym urozmaiceniem są liczne gry i zabawy słowne, które sprawiają że nasze zajęcia są nie tylko efektywne, ale również przyjemne. Również w przypadku innych języków zajęcia prowadzą rodowici lektorzy z Włoch, Hiszpanii, a nawet Chin.


Co ważne stale monitorujemy postępy naszych kursantów przeprowadzając testy semestralne, przygotowując testy i ankiety. Dbamy, by każde zajęcia przyniosły efekt, bo to on jest miarą naszego sukcesu. Dlatego pozwalamy na odrabianie nieobecności a harmonogram zajęć jest dostępny przy zapisie co pozwala zaplanować swoje zajęcia.